Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 18 – 22 жовтня 2021 року

25 жовтня 2021, 18:15
1. ВРП звільнила у відставку чотирьох суддів
 
19 жовтня 2021 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:
 
Ярошенка Андрія Григоровича – з посади судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя;
 
Дикунську Світлану Ярославівну – з посади судді Північного апеляційного господарського суду;
 
Клочко Інну Василівну – з посади судді Деснянського районного суду міста Києва.
 
21 жовтня 2021 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку Гуцала Івана Павловича з посади судді Львівського апеляційного суду.

2. ВРП погодила звернення до Мінфіну щодо розподілу місцевим та апеляційним судам понадпланових надходжень від сплати судового збору

З метою якнайшвидшого забезпечення судів критично необхідними видатками споживання та розвитку ВРП вирішила погодити звернення Державної судової адміністрації України до Міністерства фінансів України з поданням щодо внесення змін до розпису в частині розподілу збільшення планових показників за спеціальним фондом державного бюджету в межах додаткових потреб місцевих та апеляційних судів у видатках споживання в обсязі 34 734,3 млн грн та видатках розвитку в обсязі 38 108,7 млн грн.

Детальніше тут.

3. ВРП ініціює проведення зустрічі із суб’єктами формування Конкурсної комісії з обрання членів ВККСУ

ВРП запросила суб’єктів формування першого складу Конкурсної комісії, яка утворюється для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та формування переліку кандидатів, які відповідають критеріям доброчесності та професійної компетентності на чергову робочу зустріч, яка відбудеться 25 жовтня 2021 року. Зокрема ВРП звернулася до Ради суддів України та Представництва Європейського Союзу в Україні забезпечити участь членів першого складу Конкурсної комісії, призначених наказом виконувача обов’язків Голови ВРП Віктором Грищуком від 17 вересня 2021 року.

ВРП вживає всіх заходів для відновлення роботи ВККС України. Тому з метою налагодження контакту з членами першого складу Конкурсної комісії під час зустрічі планується обговорити нагальні питання, пов’язані з успішним початком її роботи.

4. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Устинівського районного суду Кіровоградської області

ВРП відповідно до рішення від 19 жовтня 2021 року № 2096/0/15-21 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Устинівського районного суду Кіровоградської області до 30 жовтня 2021 року.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні до 30 жовтня 2021 року подати до ВРП документи.

5. ВРП вважає за необхідне представити у Парламенті Щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні

ВРП звернулася до Голови Верховної Ради України, до голів депутатських фракцій та груп із пропозицією найближчим часом заслухати у Парламенті Щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік.

Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки, затверджена Указом Президента України від 11 червня 2021 року №231/2021, передбачає запровадження практики всебічного обговорення щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.

6. Розпочалася процедура відрядження суддів ще до трьох судів

ВРП відповідно до рішень від 19 жовтня 2021 року №№ 2093/0/15-212094/0/15-212095/0/15-21,  оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до:

Васильківського районного суду Дніпропетровської області –  1 судді;

Селидівського міського суду Донецької області – 3 суддів;

Ананьївського районного суду Одеської області – 1 судді.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до зазначених судів, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до ВРП документи.

7. У ВРП обговорили аспекти впровадження електронного судочинства

20 жовтня 2021 року відбулося чергове засідання Координаційного комітету з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту у сфері правосуддя, створеного за ініціативою ВРП.

Під час засідання обговорювалися пропозиції та зауваження судів щодо роботи окремих підсистем (модулів) ЄСІТС. Крім того, був представлений перелік пріоритетних підсистем (модулів) ЄСІТС, які заплановано розробити (доопрацювати, модернізувати) за наявності достатніх бюджетних асигнувань у 2022 році.

8. ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення трьох суддів

21 жовтня 2021 року ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення на посади до місцевих судів:

МИГАЛЕВИЧА Валерія Володимировича – на посаду судді Дзержинського міського суду Донецької області;

ЦІПИВКО Ірини Ігорівни – на посаду судді Новобузького районного суду Миколаївської області;

ПУКАСА Антона Юрійовича – на посаду судді Господарського суду міста Києва.

Відеозапис трансляції засідання за посиланням: https://bit.ly/3Ga6gOT.

9. За лаштунками ВРП: візит студентів Київського університету імені Бориса Грінченка

ВРП відвідали другокурсники факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка, щоб дізнатися більше про роботу Ради.

Майбутні юристи мали змогу особисто поспілкуватися з виконувачем обов’язків Голови ВРП Олексієм Маловацьким та працівниками секретаріату Ради. Під час зустрічі майбутні юристи детально ознайомилися зі специфікою роботи конституційного органу. Захід відбувся з дотриманням карантинних вимог.

ВРП плідно співпрацює з вищими навчальними закладами в науковій та освітній сферах. ВРП підписала меморандуми про співробітництво із провідними закладами вищої освіти України, які готують правників.

10. ВРП погодила перерозподіл бюджетних видатків між судами

З метою забезпечення виплати суддівської винагороди для суддів, які фактично працюють, у порядку й розмірах, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів», ВРП 21 жовтня 2021 року вирішила погодити перерозподіл видатків державного бюджету за КЕКВ 2113 «Суддівська винагорода» в розрізі судів згідно з пропозицією Державної судової адміністрації України.

Потреба в перерозподілі видатків державного бюджету виникла у зв’язку з кадровими та іншими змінами в судах, які відбулися впродовж 2021 року.

Зокрема, це пов’язано зі звільненням, відрядженням суддів до інших судів для здійснення правосуддя, зміною складових суддівської винагороди, наданням суддям відпустки для догляду за дитиною тощо.

11. ВРП відреагувала на повідомлення судді Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області

Судді Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Дмитру Свояку стало відомо про підробку звернень щодо невідповідності прокурора критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності, дій прокурора щодо виконання обов’язків у судових провадженнях, надісланих від його імені восьмій кадровій комісії обласних прокуратур з атестації прокурорів місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів.

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області, з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 КПК України.

Рада також вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за частиною першою статті 343 КК України за фактами, викладеними у повідомленні судді.

12. Новий Голова Верховного Суду склав присягу члена ВРП

22 жовтня 2021 року Пленум Верховного Суду таємним голосуванням обрав нового Голову Верховного Суду – Секретаря Великої палати Верховного Суду суддю Всеволода Князєва. У першому турі його підтримали 98 суддів Верховного Суду.

Голова Верховного Суду за посадою входить до складу Вищої ради правосуддя та складає присягу члена на засіданні Пленуму Верховного Суду, на якому його обрано на цю посаду. Член Вищої ради правосуддя набуває повноважень з моменту складення присяги, але не раніше дня, наступного за днем закінчення повноважень відповідного члена ВРП.

Всеволод Князєв займе посаду Голови ВС і, відповідно, члена ВРП за посадою, з 1 грудня 2021 року, після завершення каденції нинішнього Голови Верховного Суду Валентини Данішевської.

"Юридична практика"